Projeler

Uzun zaman olmasa da geliştirme serüvenim boyunca doğru ya da yanlış bir çok probleme çözüm aradım.

Üniversite yıllarına gelinceye kadar prototip aşamasına kadar gelen bir kaç proje geliştirdim. Üniversiteye başladığım yıllarda daha da ileriye gidip son kullanıcılar ile buluşan projeler içinde bulundum / geliştirdim.

Üniversite yıllarının başlarında acil kan ihtiyacına yönelik bir proje geliştirdik. (bkz: Kan Lazım)

Detaylarına buradan ulaşmak mümkün olmakla birlikte hem duygusal olarak hem de heyecan olarak ürün deneyimini yaşadığım ilk proje Kan Lazım diyebilirim.

15 ay boyunca 6 ilde kullanıma sunduk ve 1200’den fazla acil kan ihtiyacını karşıladık. (w/ Serkan Özdemir)

2017 yılı ortalarına doğru Nasa Spaceapp Challange Ankara’ya katıldık ve enerjinin yönetimine yönelik bir proje geliştirdik, 48 saat içerisinde bir prototip ürettik ve birinci seçildik.

ODTÜ Teknokent’te çalışma alanı desteği ile 1 yıla yakın bir süre prototip geliştirdiğimiz projeyi ürün haline getirdik. (bkz. X-RAY Team Spaceapp Challange) (w/ Serkan Özdemir, Buğrahan Musa Ayvallı)

Sonrasında ticari bir ürün arayışına girip bir SAAS platformu üstüne proje geliştirdik ve belli bir kitleye ulaştık. (bkz: emlakdes)

Projelerin oluşum, gelişim ve sonraki süreçleri için blog yazıları hazırlamak istiyorum. Hazırladığımda daha da yeşilleneceğine inanıyorum.