Etiket arşivi: php haber scripti

PHP Haber Scripti Kodlamak #7

Merhabalar,

PHP Haber Scripti Kodlamak eğitim setimizin 7.videosunu hazırladım. Bu derste yönetim panelinde sayfaları, hallettik. Yeni sayfa ekledik, düzenledik ve sildik. Sayfa ekleme kısmında CKEditör kullanarak daha kolay yazılabilen içerikler oluşturmayı amaçladık.

Yararlı olması dileğiyle…

 

PHP Haber Scripti Yazmak #5

Merhabalar,

PHP Haber Scripti kodlamak eğitim setinin 5.videosunda bir önceki derste kalan eksikleri ve hataları düzelttik. Bildiğiniz gibi bir önceki dersimizde(PHP Haber Scripti Kodlamak #4) yönetim panelinde üyeleri listeledik, düzenledik ve sildik. Fakat ekleme işlemi, header sorunu ve eposta kontrol olayını yapmamıştık.

Okumaya devam et

PHP Haber Scripti Yazmak #4

Merhabalar, PHP Haber Scripti yazmak eğitim setine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hem yeni bilgisayar hem de uzun zamandır ders çekmediğim için ufak tefek sorunlar oldu. Onlarıda diğer derste halledeceğim.

Bu derste

 1. Üyeler kısmını
 2. Üye düzenleme ve silme

olaylarını yaptık.

PHP Haber Scripti Yazmak #4

 

PHP Haber Scripti Yazmak #3

Merhaba,

Bu dersimizde PHP Haber Scripti Yazmak eğitim setimizin 3. videosunu hazırladım.

Dersi gün içinde 2 kez çekmek zorunda olduğum için biraz gergindim ama en sonunda hallettik.

Derste ufak tefek argolar var, pek sorun olmayacağını düşünüyorum.

Bu derste;

 • Fonksiyon dosyamızı yazdık
 1. PHP Yazı Kısaltma Fonksiyonu
 2. PHP Yönlendirme Fonksiyonu
 3. PHP Session & Cookie Fonksiyonları
 4. PHP Sef Link Fonksiyonu
 5. PHP Şifreleme Fonksiyonu
 6. Şu kadar zaman önce yazıldı Fonksiyonu
 • Yönetim Paneli giriş kısmını hallettik.
 • Çıkış işlemini de yaptık ve dersi bitirdik.

Okumaya devam et

PHP Haber Scripti Kodlamak – 2

Merhabalar, bu dersimizde PHP Haber Scripti Kodlamak eğitim setimizin ikinci dersini hazırladık ve bu dersimizde

 • Temamızı parçaladık.
 • Settings fonksiyonumuzu düzenledik.
 • Tema ayarlarlamalarımızı yaptık.
 • Üyeler tablosu oluşturduk.

Not: Normalde bu dersi Ağustos 10’da çekmiştim fakat annemin önemli bir beyin ameliyatı vardı ve ilgilenemedim. Bu yüzden yeni yükleyebildim videoyu.

Haber Scripti’ni yazarken SEO düzenlemelerine ve kriterlerine dikkat ederek yazacağız. Şimdiden yararlı olması dileğiyle.

Okumaya devam et

PHP ile Haber Scripti Kodlamak – Giriş

Merhabalar,

Uzun zamandır söylediğim haber scripti projesine başladık.

PDO kullanarak yazacağımız bu sistemde,

Profesyonel olarak kodlayacağız bunun için biraz uzun sürebilir.İlk olarak yönetim panelini kodlayacağız, yazarlar kısımlarımızı oluşturacağız ve Genç Blog adında bir sistem yazıp isteyen herkesin yönetici kontrolünde içerik gönderebilmesini sağlayacağız.Kategori sayfasına özel slider vs ekleyeceğiz.

Okumaya devam et

PHP ile Haber Scripti Yazmak

Öncelikle eski haber scriptlerinden başlayacağım bir şeyler yazmaya bundan önce 2 kez haber scripti projesi çekmeye başladım ve ilk çektiğim öğretiyor’daydı diğer çektiğimi blogumda yayımlıyordum fakat sınav girdi saçma sapan şeyler oldu ve devam edemedim.

Şimdi diyorum ki baştan sağlam bir şekilde yazalım hash ler cache’lerle profesyonel anlamda kullanılabilecek bir haber scripti yazarak hem size hem de bana yarayacak hepimizin kullanabileceği bir script olsun.

İlk olarak profesyonel bir tema kullanalım bunun için varsa ücretsiz olarak bildiğiniz temalar onları aşağıda linkleyip paylaşırsanız sevinirim.

İkinci bir olay dosyalar benim eski yazdığım scriptte dosyaları siteye yükledim nasıl olsa kapatmam diye fakat sınav olduğundan ilgilenmedim ve kapandı. Şimdi ise garantiye alıp dosyaları Yandex.Disk ve Gitghub hesabıma yükleyeceğim. Bu sayede her dersin sonunda da dosyaları indirebileceğiz.

Şimdi önemli olan tema tema örneklerini gönderin beraber beğendiğimizi seçip o temayla başlayalım başladığımızda ilk ders sistemi nasıl yazacağımız olacak buna da hep beraber karar verip projeye başlayabiliriz 🙂