Etiket arşivi: başlangıç için seo

SEO Notlarım #2 (WordPress SEO)

Merhabalar, SEO Notları yazmaya devam ediyorum. Bu arada yazdığım ilk SEO Notlarım #1 dersini okumadıysanız tavsiye ederim başlangıç için.

Bu notta da WordPress SEO işlemine girişte neler yapabiliriz bunlara bir bakacağız.

Eğer WordPress kullanıyorsak SEO eklentisi yönünden oldukça avantajlıyız. Çünkü Yoast SEO, All in SEO Pack vs.. eklentiler mevcut. WordPress’in plugins dizininde bulunan yüzlerce SEO eklentilerden birini kullanarak (ki benim önerim Yoast SEO) SEO anlamında avantajlı başlamış olma ihtimaliniz daha yüksek.

Okumaya devam et

Seo Notlarım #1

Merhabalar, aldığım freelance işler dolayısıyla uzun zamandır SEO ile alakalı bir çok araştırma yaptım ve halen daha yapıyorum. Şimdi sizlere notlarımı paylaşacağım.

İlk olarak;

“Seo çalışmaları hiçbir zaman başarıyla sonuçlanamaz.” – Gökhan Barışkan

Bu yüzden “neden hala yukarılarda değilim?” diye anahtar kelimenizi google’da aratıp durmayın veya bu araçları boşu boşuna yormayın. Tekrar dönün ve düzenlemeleri yapın.

Şimdi SEO aslında dışarıdan Google’da üst sıralara çıkmak gibi gözükse de ( farklı bir arama motoruda olabilir ama ben daha bing’de birinci sırada görmek istiyorum diyen duymadım) olan olay sitenizin anahtar kelimeleri doğru yerli yerinde kullanıp gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kelimenizle alakalı yararlı, aranan ve okunası içerikler oluşturup kullanıcıyı sıkmadan sitenizde fazla kalmasını sağlamak ve bir fayda da bulunmak.

SEO ile uğraşanların aşina olduğu bir kavram vardır: “Inbound Marketing” .

Peki bu Inbound Marketing dediğimiz şey nedir?

En basit anlamıyla müşterinin veya kullanıcının sizi bulmasıdır. Örneğin anahtar kelimemiz “en ucuz buzdolabı” kullanıcı veya bunu satın olacak olan müşterinin sizi bulmasına Inbound Marketing deniyor.

Okumaya devam et