AngularJS Eğitimi #1 (AngularJS Nedir ve Nasıl Kullanılır?)

Merhaba,

AngularJS Eğitimi derslerine yavaş yavaş başlamış bulunuyoruz.

Nedir bu AngularJS?

AngularJS Google destekli bir Javascript kütüphanesidir. Bir çok tek sayfa web uygulamaları geliştirmemizi sağlar ve kullanımı oldukça basittir.


AngularJS Kullanmak için 5 Neden

1.Google Destekli olması ve Geniş kullanıcı hacmi

AngularJS Google destekli olmasının önemi Google sitemizde angular kodlarını görünce bize verdiği puanı artırıyor.         Bu yüzden geniş kitlelerce kullanılıyor tabii tek sebebi Google değil

2.Kullanım Kolaylığı (HTML Etiketlerine gömülebilme)

AngularJS’in kullanımı oldukça basit HTML etiketlerindeki ufak değişikliklerle kolaylıkla kullanabilirsiniz.. Angular’ın       diğer bir avantajı ise DOM yapıları yani nesnelere ulaşma kolaylığı

3.jQuery’den Bağımsız Olması

Angular’ın jQuery’den bağımsız olması bizim için bir avantaj. Çünkü sayfalarımızda hem jQuery hem de Angular’ı                kullanabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca jQuery methodlarıyla benzer örneğin jQuery Submit Kullanımı .on(“submit”, bla        bla bla ) şeklinde Angular’da da ng-submit olarak kullanabiliyoruz bu benzerlik jQuery bilenler için kolaylık sağlıyor.

4. Çift Taraflı Çalışabilmesi(two way data binding)

AngularJS’in en sevdiğim özelliği çift taraflı tetikleme olayının olması. Bu demek oluyor ki jQuery’de anlık                                 çalışmasını istediğimiz olay için 10 satır kod yazmamız gerekiyorsa Angular’da 10 harfle bunu halledebiliyoruz. Bu             bizim için büyük avantaj.

5.Basit URL Yönetimi

Angular’da tek sayfa uygulamalar oluşturduğumuz için link yapıları da oldukça basittir. Örneğin;

http://denemebirangularjs.xyz/#!/link-yapisi  gibi …

AngularJS’i sayfamıza dahil edip AngularJS yazacağımız alanı oluşturduktan sonra kodlarımızı {{  }} çift süslü parantez arasına yazıyoruz (baya havalı duruyo aslında 🙂 )

AngularJS Eğitimi #1 (AngularJS Nedir ve Nasıl Kullanılır?)” üzerine bir düşünce

  1. Geri izleme: AngularJS Eğitimi #2 - Model Tanımlamaları » Eftal Yurtseven

Bir Cevap Yazın